Testépítés és az IR

Az IR és a kettes típusú cukorbetegség esetén minden testmozgás gyógyítólag hat a testre.

DE...

Az aerob edzések (magas pulzusszám, oxigénhiány) rövid távon pörgetik fel az anyagcserét. A testépítéssel megnövekedett izomzat azonban hosszabb távon is pozitívan befolyásolja az anyagcserét, hiszen a több izom, több cukrot, tápanyagot is éget el.

A cukorbetegek megfigyelése, hogy az aerob tevékenységek túlzásba vitele emeli a vércukorszintet. Ez azért van így, mert a szervezet kimerül és kimerülnek a Yin tartalékok a testben. A testépítés ezzel szemben, mint anaerob edzés, nem meríti ki a Yin tartalékokat. Olyan hatás alakul ki a testben, mint a TaiJi mozgásnál.

Természetesen a cukorbetegeknek más módon kell a testépítésbe fogniuk, mint azoknak, akik nem küszködnek ezzel az állapottal.

Mi kidolgoztunk egy módszert, ami egyesíti a QiGong és a testépítés áldásos hatásait a számodra. Ha érdekel a titkunk, mert gyógyulni szeretnél az IR-ből, vagy esetleg megelőzni kívánod ezt az állapotot, vagy csak biztonságosan és nagyon hatékonyan szeretnél edzeni, kattints a linkre és lépj kapcsolatba velük!

Cukorbetegség és az edzés

Az edzés és a diabétesz legnagyobb kérdése kétség kívül az edzés okozta vércukor szint változások. A terhelés, vagyis az edzés hatékony tud lenni abban, hogy csökkenti a vércukor szintet. Hiszen az izom összehúzódásokhoz cukorra van szükség, következésképpen a szervezet elkezdi kimeríteni a saját ilyen célú raktárait. Mivel a cukor ezek után nem lesz feleslegesen a szervezetben, hanem valóban mint tápanyag raktár fog szolgálni a mozgáshoz, emiatt az edzés bizonyíthatóan hasznos a 2-es típusú cukorbetegség megelőzésében és kezelésében.

Gyúrj az életedért!

Az edzés és a diabétesz legnagyobb kérdése kétség kívül az edzés okozta vércukor szint változások. A terhelés, vagyis az edzés hatékony tud lenni abban, hogy csökkenti a vércukor szintet. Hiszen az izom összehúzódásokhoz cukorra van szükség, következésképpen a szervezet elkezdi kimeríteni a saját ilyen célú raktárait. Mivel a cukor ezek után nem lesz feleslegesen a szervezetben, hanem valóban mint tápanyag raktár fog szolgálni a mozgáshoz, emiatt az edzés bizonyíthatóan hasznos a 2-es típusú cukorbetegség megelőzésében és kezelésében.

Kezdésnek kialakult cukorbetegségnél, vagy akár csak megelőzési célra olyanoknak akiknek már azért vészesen magas a cukorszintjük, nagyszerűen alkalmas a heti 2-3 alkalommal végzett súlyzós edzés. Az ismétlés szám csakúgy mint bármilyen teljesen kezdő esetében közepesen magas 10-12 ismétlés, de fel lehet menni akár ennél is magasabb ismétlés tartományokba. 

Amiatt, hogy a mozgás tápanyag (cukor) igénye nagy, emiatt fennállhat a hypoglikémiás állapot is. Vagyis amikor a vércukorszint kórosan lezuhan. Különösen az 1-es típusú cukorbetegségnél fordulhat elő, mivel képtelen a szervezetük egészséges értékek között tartani a vércukrot, emiatt képesek egyszerűen összeesni az edzőteremben vagy a pályán. Emiatt mind az edzők mind a sportba kezdő cukorbeteg részére fontos lehet, hogy legyen egy kis szőlőcukor is kéznél.

A legtöbb esetben a kialakult cukorbetegség a 2-es típus esetén, nagyon gyakran kéz a kézben jár az elhízással. Mostanában "divatos" arról beszélni, hogy a magyarok egynegyede úgynevezett metabolikus szindrómában szenved. Vagyis elhízott, és rossz egészségi állapotban van. A vércukra és egyéb értékei még éppen nem érték el a kóros esetet, de már nyaldossák a határát. Az orvosoknak erre nincs idejük, hiszen éppen elég gondjuk van a már ténylegesen beteg embereket kezelni. Viszont mozgásterápiával, és mértéktartó diétával mindez visszafordítható lenne. Összességében tehát az edzés nemcsak a megelőzésben segíthet, hanem amolyan kiegészítő terápia is lehet!

Gil / FitBuilder TEAM

Az izomerősítés csökkenti a nőknél a cukorbetegség kialakulásának esélyét

Csökken a cukorbetegség kialakulásának veszélye azoknál a nőknél, akik rendszeresen végeznek izomerősítő gyakorlatokat - állapította meg egy amerikai kutatás.

A vizsgálat során százezer nővér egészségi állapotát követték nyolc éven át. A PLoS Medicine című szaklapban megjelent tanulmány szerint a súlyemelés, a fekvőtámasz és a hasonló izomerősítő gyakorlatok hatása hozzáadódik a kardioedzések - már ismert - jótékony hatásához, így tovább csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.

A kutatás eredményei szerint a leginkább azoknál csökkent a diabétesz kockázata, akik heti 150 perc kardio mellett legalább egyórányi izomerősítő gyakorlatot is végeztek. Esetükben a cukorbetegség kialakulásának kockázata harmadával volt kisebb, mint azoknál, akik semmilyen testedzést nem végeztek - írja a BBC News.

Az már korábban is ismert volt, hogy a rendszeres kardioedzés - a futás, a gyaloglás vagy az úszás - segít a diabétesz megelőzésében. Azt is igazolták kutatási eredmények, hogy az izomerősítés csökkenti a vércukorszintet. A Harvard Egyetem orvosi karának kutatói szerint az izomerősítő gyakorlatok pozitív hatása részben abban rejlik, hogy segít nagyobb izomtömeget fenntartani, amely védelmet nyújt a diabétesz ellen.

A kutatók megjegyzik, hogy eredményeik nem tekinthetők "tökéletesnek", hiszen csak egy bizonyos réteget vizsgáltak, és a mozgás mennyiségét sem mérték, hanem a résztvevők beszámolói alapján jegyezték le. Eredményeik azonban összhangban vannak egy férfiak bevonásával végzett korábbi vizsgálatéval.

Külön felhívnánk figyelmedet erre a félmondatra: "segít nagyobb izomtömeget fenntartani, amely védelmet nyújt a diabétesz ellen".

Forrás: NET

Gyere hozzánk személyi edzésre!

Kérjük, add meg adataid és a lehető leghamarabb felvesszük veled a kapcsolatot.

© 2018. Wlacsil Zoltán 1139 Budapest, Röppentyű köz 3.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el